Reklama
  • Czwartek, 9 marca 2017 (13:00)

    Will Smith. Nie ma jak w rodzinie

Jaki on jest słodziak – rozpływają się wielbicielki Willa Smitha. Określenie miłe, niemniej dziwnie brzmi w odniesieniu do prawie 50-letniego mężczyzny. Ale właśnie tak jest postrzegany Smith od początku kariery.

Zaczynał od rapu. Miał 12 lat, gdy zainteresował się tym stylem. Nietypowe, jak na chłopca z dobrego domu: matka pracowała w zarządzie szkoły, ojciec był inżynierem urządzeń chłodniczych. W wieku 16 lat Will uznał, że dopracował się już własnego stylu i przybrał pseudonim Fresh Prince.

Reklama

Z Jeffreyem Townesem stworzył duet DJ Jazzy Jeff & The Fresh Prince. Radzili sobie świetnie. Do tego stopnia, że w 1988 r. dostali nagrodę Grammy dla najlepszego utworu w kategorii rap. Przed Smithem otworzyły się nowe drzwi.

Pomoc przyszła w odpowiednim momencie

Na szczęście, bo miał spore długi i gdyby nie fakt, że stacja NBC zaproponowała mu rolę w sitcomie, którą przytomnie przyjął, nie wiadomo, jak potoczyłyby się jego losy. Wkrótce upomniał się o niego film.

Na dużym ekranie debiutował w 1993 roku drugoplanową rolą w „Made in America”. I w tym samym roku pojawił się w „Szóstym stopniu oddalenia”.Po nim posypały się propozycje, dlatego zakończył współpracę z Townesem.

Na wyżyny wyniosła go komedia „Bad Boys” i „Faceci w czerni”, gdzie z Tommym Lee Jonesem stworzył znakomity duet. Oba filmy mają swoje kontynuacje. Gdy był już „tym” Smithem przypomniał sobie o muzyce. Zaczął nagrywać płyty.

Z pierwszą żoną Sheree Zampino ma syna Treya (24) Z drugą – aktorką Jadą Pinkett syna Jadena (18) i córkę Willow (16). Ku jego radości dzieci odziedziczyły zarówno talent muzyczny, jak aktorski. Od czasu do czasu z nimi gra. Z Jadenem m.in. w „W pogoni za szczęściem”, „1000 lat po Ziemi”.

Z Willow w „Jestem legendą", ale córka głównie zajmuje się karierą muzyczną – związana jest z wytwórnią płytową rapera Jaya-Z. Fani Willa nie mieliby nic przeciwko temu, by cała rodzina zagrała w jednym filmie.

AP

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.