Reklama
  • Piątek, 26 czerwca 2015 (11:00)

    Stellan Skårsgard: Kraków pokochała moja żona

Nie ma zamiaru wyjechać z rodzimej Szwecji. Był jedną z gwiazd majowego festiwalu PKO Off Camera w Krakowie.

Zagrał w ponad 130 filmach. Jest jednym z ulubionych aktorów Larsa von Triera – wystąpił w jego sześciu filmach: od „Przełamując fale” do „Nimfomanki”. Panowie bardzo się szanują.

– Dla Larsa wszystko – mówi Stellan Skårsgard. I dodaje: – Jeśli coś mi proponuje, wiem, że jest doskonałe, nie muszę czytać scenariusza. Do Krakowa aktor przyjechał z żoną Megan Everett (pobrali się w 2009 r.), dwoma synami oraz synem i córką z poprzedniego związku z My Agnes. Rodzina miała wakacje.

Reklama

On przybył, by odebrać nagrodę „Pod prąd” festiwalu PKO Off Camera.

Ośmioro dzieci to sprawa poważna

Choć od pobytu Skarsgårda minęło już kilka tygodni, wciąż budzi ciepłe wspomnienia. Roztkliwiał podczas spotkania z fanami, dbając o to, by wszyscy go widzieli i słyszeli. Nie stronił od ludzi, gdy z żoną Megan i czwórką dzieci zwiedzał Kraków. Skarsgård i żona byli zachwyceni, czemu dawali wyraz.

W Krakowie spotkał dobrą znajomą Phyllidę Lloyd, reżyserkę filmu „Mamma Mia”, w którym zagrał jedną z głównych ról. Tym razem była jurorką. Odcisnął też dłoń w Krakowskiej Alei Filmowej. Choć gra w produkcjach hollywoodzkich (ostatnio: „Avengers: Czas Ultrona”, „Kopciuszek”), ani myśli o przeprowadzce ze Szwecji do Los Angeles. – Lubię Europę.

- Poza tym mam ośmioro dzieci. Nie mogę ich zostawić – mówi. Czterech synów poszło w jego ślady. Najstarszy Alexander (38) cieszy się nie mniejszą popularnością niż ojciec.

AP

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Oboje pochodzą z rodzin wielodzietnych. Dlatego, kiedy dwa lata temu wzięli ślub, szybko stało się jasne, że powiększenie rodziny to kwestia czasu. I w styczniu żona Tomasza Schuchardta (31) –... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.