Reklama
  • Środa, 19 kwietnia 2017 (11:01)

    Sebastian Karpiel-Bułecka. Zdążył pojednać się z tatą

Jego relacja z ojcem, który opuścił rodzinę, nie należała do łatwych. Po latach wybaczył mu. Dziś pogrążony jest w żałobie.

W piątek odbył się w Kościelisku pogrzeb ojca muzyka, Bolesława Karpiela-Bułecki. W kondukcie kroczył zasmucony Sebastian Karpiel-Bułecka (40). Kiedy w ostatnich latach muzyk przyjeżdżał do swojego domu na Podhalu, odwiedzał schorowanego ojca. Zdążył pochwalić się seniorowi rodu swoją ukochaną półtoraroczną córeczką Antosią. Przez wiele lat ojca praktycznie nie znał. Bolesław opuścił rodzinę, gdy Sebastian był mały. Dla dziecka to był dramat. Chłopiec nie rozumiał, dlaczego odszedł, wstydził się tego przed kolegami. – Marzyłem o rodzinie, więc ją sobie wymyśliłem. Opowiadałem o wspaniałych rodzicach, o tym, że tata właśnie gdzieś wyjechał – wspominał lider zespołu Zakopower.

Reklama

Brakowało mu męskiego wzorca. Częściowo rolę ojca pełnił w stosunku do niego starszy, przyrodni brat Jan Karpiel-Bułecka. Dopiero kiedy Sebastian dorósł, zmierzył się z rodzinną traumą. Porozmawiał szczerze z mamą i nawiązał kontakt z ojcem. – Nie mam żalu. Odwiedzam go, jesteśmy w dobrych relacjach, to już starszy człowiek. Jestem do niego podobny fizycznie i wiele dobrego dostałem od niego: talent muzyczny i artystyczny, do rysowania – mówił artysta. Jego ojciec był muzykiem, działaczem kutury, a z wykształcenia – technikiem budowlanym. Kiedy Sebastian przygotowywał projekty architektoniczne domów, czasami prosił ojca o radę. Teraz sam jest tatą i pragnie być jak najlepszym. – Wiem, jak bardzo brakowało mi ojca. Dlatego chcę, żeby córka czuła moją obecność, wiedziała, że zawsze jestem dla niej wsparciem – mówi Sebastian.

Dobry Tydzień

Zobacz również

  • Profesor sztuk teatralnych i dziekan Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. Wybitny aktor teatralny, filmowy i radiowy. Choć Krzysztof Globisz (60) na swoim koncie ma niezapomniane filmowe... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.