Reklama
  • Czwartek, 9 marca 2017 (13:00)

    Natalie Portman. Jej dziadek był z Rzeszowa

Gdy miała 11 lat, zaczepił ją w pizzerii jeden z szefów firmy kosmetycznej Revlon i zaproponował pracę modelki. Odpowiedziała, że modeling jest nudny i wolałaby zostać aktorką. Zaskoczony rezolutną odpowiedzią dziewczynki mężczyzna postanowił skontaktować Natalie Portman ze specjalistą od castingów.

I tak zdobyła pierwszą rolę u boku Jeana Reno w „Leonie zawodowcu”, którą podbiła serca widzów i krytyków filmowych. Dziś ma na koncie ponad 30 ról, Oscara za „Czarnego łabędzia”, na 2017 rok zaplanowane premiery pięciu filmów.

Reklama

Właśnie promuje nową produkcję, w której wcieliła się w legendarną Pierwszą Damę USA – Jacqueline Kennedy. Specjaliści z Fabryki Snów twierdzą, że jest faworytką do tegorocznego Oscara.

Korzenie

Na świat przyszła w Jerozolimie 9 czerwca 1981 roku. W rzeczywistości nazywa się Hershlag. Nazwisko Portman było panieńskim jej babci. Jej rodzice mają żydowskie pochodzenie. Mama, malarka amatorka Shelley Stevens, urodziła się w Cincinnati w Ohio w rodzinie austriacko-rosyjskiej.

Dziadek ze strony jej ojca, ginekologa specjalizującego się w bezpłodności, Avnera Hershlaga, pochodził z Rzeszowa, a babcia z Rumunii. Rodzice z Jerozolimy do USA przeprowadzili się, gdy Natalie miała 3 lata. Dzieckiem była ułożonym i utalentowanym. Mimo kariery aktorskiej w 2003 roku ukończyła studia na wydziale psychologii na Harvardzie.

Poliglotka

W jej domu rozmawiało się po angielsku, ale też po hebrajsku, dzięki czemu dziś mówi i pisze płynnie także w tym drugim języku. Bez problemu porozumiewa się również po francusku, niemiecku, hiszpańsku i japońsku.

Pasje

Kocha podróże. Samotnie zwiedziła m.in. Maroko i Gwatemalę. Uwielbia nurkować. Kurs na płetwonurka zrobiła w izraelskim kurorcie Ejlat. W wolnym czasie jeździ na łyżwach i gra w przyjaciółmi w piłkę nożną. Kolekcjonuje małe torebki. Od 8. roku życia jest wegetarianką.

Miłość

Spotykała się m.in. z muzykiem Mobym, meksykańskim gwiazdorem filmowym Gaelem Garcíą Bernalem i hollywoodzkim aktorem Jake’iem Gyllenhaalem.

W 2009 roku film „Czarny łabędź” przyniósł jej nie tylko Oscara, ale i wielką miłość. Z francuskim tancerzem Benjaminem Millepiedem zaręczyła się w Boże Narodzenie 2010 roku. W czerwcu następnego roku urodził się ich syn Aleph. Pobrali się w sierpniu 2012 roku. Obecnie spodziewają się drugiego dziecka.

RB

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Mówi po włosku, uwielbia odwiedzać słoneczną Italię i gra tam w filmach. Włosi zaś doceniają jego talent. Niedawno Piotr Adamczyk (44) odebrał na Kapitolu w Rzymie nagrodę dla Osobowości Roku... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.