Reklama
  • Poniedziałek, 20 marca 2017 (08:05)

    Morgan Freeman. Kim była dla niego E’Dena Hines?

Weźmie ślub z własną wnuczką? – pytały 8 lat temu zagraniczne gazety. Chodziło o zdobywcę Oscara z 2005 roku Morgana Freemana i 27-letnią wówczas E’Denę Hines. Kim była młodsza od hollywoodzkiego gwiazdora o 45 lat początkująca aktorka? I co naprawdę ich łączyło?

Adoptował córkę pierwszej żony

Morgan Freeman urodził się 1 czerwca 1937 roku w Memphis w stanie Tennessee w USA, w rodzinie fryzjera Morgana Porterfielda Freemana i sprzątaczki Mayme Edny. Już od dzieciństwa marzył o aktorstwie. Oglądanie filmów stanowiło jego największe hobby. Jednak zanim zaczął naukę w szkole filmowej, przez 5 lat pracował jako mechanik w Air Force.

Reklama

Wtedy też na świecie pojawili się jego dwaj synowie z nieślubnych związków. W 1959 roku urodził się Alfonso (poszedł w ślady ojca i został aktorem), a rok później Saifoulaye (został instruktorem latania). W 1967 roku Morgan Freeman zadebiutował w teatrze w sztuce „The Nigger Lovers”. W tym samym roku poślubił Jeanette Adair Bradshaw, która miała córkę z pierwszego związku – Deenę Adair.

Aktor adoptował dziewczynkę, wychowywał ją i pomagał również po tym, jak 12 lat później rozwiódł się z jej matką. Gdy Deena dorosła, zawsze mogła liczyć na Freemana, który zaangażował ją do produkcji filmowej. Jako fryzjerka dostała posadę stylistki gwiazd, które czesała na plan filmowy. Później została osobistą fryzjerką Morgana Freemana i pozostaje nią do dziś.

Wnuczka i córka wychowywały się razem

W 1982 roku Deena wzięła ślub i urodziła córkę E’Denę. Morgan Freeman cieszył się, iż został dziadkiem. W czerwcu 1984 roku poślubił 18-letnią kostiumolog Myrnę Colley-Lee, która urodziła mu córkę Morganę. Podczas gdy małżonkowie cieszyli się swoim szczęściem, adoptowana córka Freemana właśnie przeżywała rozstanie z mężem, który z dnia na dzień porzucił rodzinę.

Freeman i jego żona postanowili pomóc samotnej matce. Zaopiekowali się 3-letnią E’Deną, która wychowywała się razem z ich córką Morganą. Później, gdy Deena ułożyła sobie życie na nowo, wzięła do siebie córkę, ale Morgan Freeman i jego żona nigdy o niej nie zapomnieli. W 2005 roku Freeman doczekał się wreszcie największego uznania w Hollywood. Został nagrodzony Oscarem za rolę drugoplanową w filmie „Za wszelką cenę” (w poprzednich latach był dwukrotnie nominowany).

O ile jednak zawodowo był to dla 68-letniego aktora bardzo dobry rok, to w jego życiu prywatnym szykowała się rewolucja… E’Dena miała wówczas 23 lata. Wyrosła na piękną kobietę i marzyła o aktorstwie. Freeman wspierał wnuczkę na wszystkie sposoby. Podarował jej warte 780 tys. dolarów mieszkanie na Manhattanie w Nowym Jorku. E’Dena zaczęła też pojawiać się u boku dziadka na różnych uroczystościach, m.in. na rozdaniu Złotych Globów, podczas których zatrzymali się razem w hotelu. To wtedy pojawiły się pierwsze plotki na temat relacji, jaka łączy aktora i dziewczynę.

Freeman skomentował je krótko: „To niedorzeczne”. Ale plotka zaczęła już „żyć własnym życiem”. Być może uwierzyła w nie również żona gwiazdora. Małżeński kryzys narastał. W grudniu 2007 roku Myrna zażądała separacji, a w 2008 roku złożyła pozew rozwodowy. Oficjalne zakończenie ich małżeństwa nastąpiło we wrześniu 2010 roku.

Tajemnicę o ich relacji zabrała z sobą do grobu

W 2015 roku rozbitą rodzinę spotkała wielka tragedia. 33-letnia E’Dena została zamordowana przez swojego chłopaka Lamara Davenporta. Wstrząśnięty dziadek powiedział wówczas: „Przez całe życie E’Deny, ja i moja córka Deena byliśmy głównym źródłem wsparcia dla niej, zarówno finansowym, emocjonalnym, psychicznym i fizycznym. Świat nigdy nie pozna jej artystycznego talentu. Jej gwiazda będzie świecić dalej w naszych sercach, myślach i modlitwach”. E’Dena nigdy nie wypowiedziała się na temat relacji, jaka łączyła ją z dziadkiem. Tę tajemnicę zabrała z sobą do grobu.

MH

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Będę miał wnusię! – zdradza „Dobremu Tygodniowi” Zbigniew Buczkowski (65). I dodaje, że dziecka spodziewa się wraz z żoną jego syn Michał. Aktor będzie wprawdzie dziadkiem po raz czwarty, ale jak... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.