Reklama
  • Czwartek, 17 marca 2016 (13:05)

    Matt Damon z szansą na Oscara

Po raz trzeci nominowano go do Oscara za aktorstwo. Tym razem ma szansę na statuetkę za rolę samotnego astronauty.

Ma już Oscara (razem z Benem Affleckiem) za scenariusz „Buntownika z wyboru” (1997). Teraz uznanie Amerykańskiej Akademii Sztuki Filmowej przyniosła mu rola Marka Watneya – astronauty, który walczy o przetrwanie w kosmosie. W styczniu Matt Damon dostał za nią Złoty Glob.

Dlaczego warto obejrzeć „Marsjanina”?

Reklama

Matt Damon: To optymistyczny film. Pokazuje najlepszą stronę ludzkiej natury i to, co możemy osiągnąć, gdy działamy wspólnie. To ważne zwłaszcza teraz, kiedy zbliżają się wybory w USA. Politycy próbują nas podzielić, warto więc pamiętać, że dla społeczeństwa jest lepiej, jak ze sobą współpracujemy.

Watney, genialny naukowiec, wykorzystuje całą swoją wiedzę, żeby przeżyć…

MD: Na planie mieliśmy doradcę technicznego – przede wszystkim chcieliśmy przedstawić zagadnienia naukowe możliwie jak najdokładniej. Ten film sprowadza się właściwie do pytania, czy człowiek faktycznie mógłby przetrwać w takich warunkach. Dlatego tak intensywnie pracowaliśmy nad scenariuszem z reżyserem Ridleyem Scottem.

Mark ciągle żartuje, nawet w beznadziejnej, wydawałoby się, sytuacji. Dlaczego?

MD: Ma niesamowite poczucie humoru – i to go właśnie ratuje. Myślę, że jeśli wpadłby w czarną dziurę negatywnego myślenia o tym, co się na pewno nie uda, nie przetrwałby.

Podobno większość filmów oglądasz na DVD i Blu-ray…

MD: Mogę wtedy uniknąć zamieszania, jakie towarzyszy premierom kinowym. Poza tym dzięki temu wybieram najlepsze filmy, bo wiem już od znajomych, co warto obejrzeć. Wywiad dzięki uprzejmości dystrybutora

To i Owo
Więcej na temat:Matt Damon | marka | DVD | BLUPREIPO | USA | Ameryka | Oscary

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.