Reklama
  • Środa, 19 kwietnia 2017 (11:05)

    Magdalena Schejbal. Na przekór wielu jest szczęśliwa

Kiedy przegrała proces z Maciejem Ślesickim, producentem „Szpilek na Giewoncie”, jej zawodowa przyszłość nie wyglądała najlepiej. Przypomnijmy. Po nakręceniu 3. sezonu Magdalena Schejbal w wywiadach oskarżała producentów o zmuszanie jej do pracy ponad siły i przemoc psychiczną. Realizatorzy zdecydowali się oddać sprawę do sądu. Producent złożył pozew, w którym oskarżył aktorkę o naruszenie dóbr osobistych.

W konsekwencji wyroku aktorka musiała wpłacić 10 tysięcy złotych na konto Domu Aktora Weterana w Skolimowie, pokryć koszta sądowe, umieścić przeprosiny w prasie. Jednak najsurowszą karą był brak propozycji. Wprawdzie pojawiała się epizodycznie w filmach, jednak o poważniejszych rolach nie było mowy.

Reklama

W końcu zła passa minęła. Zagrała główną rolę w serialu „Mąż czy nie mąż”. Niestety, serial po pierwszym sezonie zszedł z anteny. Magdalena Schejbal ma jednak znów powody do radości. W „Na dobre i na złe” gra siostrę Hany Goldberg. Do szpitala „przyjechała” w grudniu 2016 r. i być może w Leśnej Górze pozostanie na dłużej.

Teraz inaczej patrzę na sytuacje damsko-męskie

Pochodzi ze znanego aktorskiego klanu. Mama Grażyna Krukówna jest aktorką Teatru Polskiego we Wrocławiu, ojciec Jerzy Schejbal – Teatru Polskiego w Warszawie. Magdalena zarzekała się, że nie będzie aktorką. – Scena kradła mi rodziców – mówiła. Dziś nie waha się przytulić do taty, kiedy jest jej źle, i wypłakać mu się w klapę. A u mamy i młodszej siostry Kasi ma swój azyl. Teraz to ona, jako mama, ma rozterki, które przed laty przeżywali jej rodzice. Miała 20 lat, kiedy wygrała casting do roli Jagody w „Głośniej od bomb”.

– Ma w sobie to coś, co hipnotyzuje widza, a czego nie można nauczyć się w szkole – mówili o niej. Film sprawił, że uwierzyła w siebie i... zdała do PWST. Znamy ją m.in. z „Kryminalnych”, „Nie kłam, kochanie”. Dwie kolejne miłości uczyniły z niej mamę. Gdy urodził się Ignaś, zamieszkali z jego tatą na warszawskiej Pradze. Bardzo chcieli stworzyć stabilną rodzinę, nie udało się. Na planie „Szpilek...” poznała muzyka Sławomira Ziębę-Drzymalskiego. Początkowo znajomi nie traktowali poważnie ich związku. Oni przeciwnie. W listopadzie 2011 r. pojawiła się na świecie Anielka. Związek trwa.

– Kiedyś miałam mnóstwo oczekiwań. Jak ktoś ich nie spełniał, cierpiałam. Teraz inaczej patrzę na sytuacje damsko-męskie. Można powiedzieć, że jako kobieta stałam się bardziej przebiegła. Ale jestem naprawdę szczęśliwa.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Będę miał wnusię! – zdradza „Dobremu Tygodniowi” Zbigniew Buczkowski (65). I dodaje, że dziecka spodziewa się wraz z żoną jego syn Michał. Aktor będzie wprawdzie dziadkiem po raz czwarty, ale jak... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.