Reklama
  • Wtorek, 14 marca 2017 (13:05)

    Józef Skwark. "Szatan" namieszał w jego karierze

Był studentem łódzkiej filmówki, gdy pokonał konkurentów i zagrał główną rolę w filmie „Szatan z siódmej klasy”. W ten sposób Józef Skwark (ur. 1938 r.) z dnia na dzień stał się idolem ówczesnej młodzieży. Dostawał tysiące listów, na ulicy krzyczano za nim: – Adaś (tak miał na imię bohater filmu).

– Trochę mnie to przerosło, nie byłem na to przygotowany. Uciekałem przed nadmiarem popularności, ciężko znosiłem docinki pedagogów. Byłem tak bardzo identyfikowany z tą postacią, że dalsza kariera w filmie została dla mnie zamknięta – wyjaśniał po latach, dlaczego już nigdy nie wystąpił w żadnym filmie.

Reklama

Z powodzeniem za to rozwijał karierę teatralną – grał w wielu polskich teatrach, z czasem zaczął też reżyserować przedstawienia. Dopiero w 2007 r. zgodził się zagrać w serialu – oglądaliśmy go jako księdza Zygmunta w „Plebanii”.

Zobacz również

  • Jak ktoś nie ma dystansu, lepiej niech nie wchodzi na mój profil – ostrzega na Facebooku Mariusz Pudzianowski (40). Ale nawet duże pokłady humoru mogą nie wystarczyć, żeby zrozumieć jego ostatni... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.