Reklama
  • Środa, 3 lutego 2016 (15:05)

    Jennifer Lawrence. Z uporem i... determinacją

Przez ostatnich 11 lat zagrała już 26 ról. Trzykrotnie była nominowana do Oscara.

Trzy lata temu zagrała u boku Bradleya Coopera i Roberta De Niro w „Poradniku pozytywnego myślenia” i zdobyła Oscara. Od kilku dni na świecie to trio znów błyszczy na ekranie, tym razem w filmie „Joy”. Jennifer Lawrence już ma za tę rolę nominację do Złotego Globu 2016, a niektórzy krytycy filmowi twierdzą, że kolejnego Oscara ma w kieszeni.

Reklama

25-letnia zaledwie dziś gwiazda o tym, że zostanie aktorką, zdecydowała w wieku 14 lat. Przekonała wtedy rodziców, by wysłali ją na wakacyjny kurs aktorski do Nowego Jorku i znaleźli jej tam agenta. Warunek był jeden – miała obiecać, że nie zaniedba nauki. A że uporu i determinacji jej nie brakuje, jak obiecała, tak zrobiła. Zaliczyła liceum zaledwie w 2 lata, by móc się skupić na karierze. I, jak widać, opłacało się!

Dziewczyna z Kentucky

Jennifer Shrader Lawrence urodziła się w Louisville w stanie Kentucky 15 sierpnia 1990 roku. Jej matka, Karen (z domu Koch), realizuje się zawodowo jako organizatorka obozów dla dzieci. Ojciec, Gary, kiedyś był współwłaścicielem dużej firmy budowlano-inżynieryjnej, obecnie prowadzi mniejszy własny biznes. Jennifer ma dwóch braci: Bena i Blaine.

Przyszła hollywoodzka gwiazda była grzecznym i ułożonym dzieckiem. W szkole grała w softball i hokej na trawie, była cheerleaderką, udzielała się w kole teatralnym. Liceum ukończyła ze średnią ocen 3,9. Jako nastolatka pracowała dorywczo w charakterze opiekunki lub pomocy pielęgniarskiej na obozach organizowanych przez mamę. Na małym ekranie zadebiutowała w 2006 roku, 2 lata później na dużym. Jennifer wyznała, że od początku zależało jej, by dostać rolę, która stanie się przełomem w jej karierze.

I doczekała się. W 2011 roku otrzymała propozycję zagrania głównej bohaterki w „Igrzyskach śmierci”. Film, jak i kolejne jego części, stał się kinowym hitem i otworzył przed Jennifer nowe możliwości w Hollywood.

Sukces zawodowy nie poszedł w parze ze szczęściem prywatnym. W 2014 roku po 4 wspólnie spędzonych latach rozstała się z Nicholasem Houltem. W zeszłym roku widywano ją z byłym mężem Gwyneth Paltrow – Chrisem Martinem. Obecnie jest wolna.

RB

Do pracy podchodzi z dużym profesjonalizmem. Przed „Igrzyskami śmierci” przeszła w Wielkiej Brytanii rygorystyczne szkolenie na wspinanie się po drzewach, skałach, z woltyżerki i łucznictwa. Przed „Poradnikiem pozytywnego myślenia” brała codziennie kilkugodzinne lekcje tańca. A do roli w „Do szpiku kości” nauczyła się walczyć wręcz, rąbać drzewo i… obdzierać wiewiórki ze skóry.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • To ona, obok takich sław jak: Meryl Streep, Isabelle Huppert i Emmy Stone, triumfowała podczas tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Statuetkę zdobyła za rolę w dramacie „Fences”. W przypadku... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.