Reklama
  • Środa, 24 lutego 2016 (10:05)

    Henryk Gołębiewski. Złota rączka daje radę!

Należał do czołówki dziecięcych aktorów. Ale jego przygoda z filmem zakończyła się tak prędko, jak się rozpoczęła. Henryk Gołębiewski (59) miał 14 lat, kiedy po raz pierwszy trafił na plan filmowy. Szybko złapał bakcyla, ale zawodowym aktorem nigdy nie został.

Reklama

– W tym zawodzie trzeba mieć znajomości, wiedzieć, do których drzwi pukać. Ja takich znajomości nie miałem, więc dałem sobie z tym spokój – tłumaczył w jednym z wywiadów.

Jako Cegiełka w serialu Stawiam na Tolka Banana był jednym z największych rozrabiaków w grupie. To u niego na strychu przechowywano wykopany z ziemi cenny skarb. Jego życie to gotowy scenariusz filmowy. Skończył szkołę zawodową jako ślusarz narzędziowy.

Po wojsku, zamiast przed kamerę, trafił do brygady remontowo-budowlanej. Przez dziesięć lat pracował jako malarz, tapeciarz, hydraulik, szklarz, stolarz, a nawet parkingowy.

Przełomem w jego życiu było przypadkowe spotkanie z Jerzym Gudejko, właścicielem agencji aktorskiej. To dzięki niemu pan Henryk otrzymał główną rolę w obsypanym nagrodami filmie Edi. Niestety, w trakcie kręcenia zdjęć zmarła mu partnerka. Dostał tylko kilka godzin wolnego, by pojechać na pogrzeb do Warszawy.

Wydawało się, że po sukcesie Ediego nie będzie narzekał na brak propozycji. Stało się jednak inaczej. Grywał co prawda w serialach, lecz nie wystarczało to na godne życie. Wrócił więc do tego, co umiał robić najlepiej – do prac budowlanych.

Od urodzenia mieszka na warszawskim Mokotowie w odziedziczonym po rodzicach mieszkaniu. Dziewięć lat temu wziął ślub z Marzenną Matusik (42), a dwa lata później przyszła na świat ich córka Róża (7). Jest szczęśliwy, wygrał walkę z nowotworem, wyszedł z nałogu.

– Zajmuję się elektryką. Zakładam też klimatyzację w biurach i prywatnych domach. Mam pewny fach i z niego korzystam – mówi szczerze pan Henryk.

Więcej na temat:Henryk | złota rączka | Edi | złota | Złota | henryków

Zobacz również

  • Kiedy przegrała proces z Maciejem Ślesickim, producentem „Szpilek na Giewoncie”, jej zawodowa przyszłość nie wyglądała najlepiej. Przypomnijmy. Po nakręceniu 3. sezonu Magdalena Schejbal w... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.