Reklama
  • Piątek, 26 kwietnia 2013 (15:22)

    Gwiazdy przyłapane na jeździe po alkoholu

W Polsce i w Hollywood ostatnio kilka gwiazd miało procesy za jazdę po alkoholu. Na karę czeka Katarzyna Figura, niedawno wpadła Renata Dancewicz. Mimo to celebryci wciąż nie boją się jeździć „po kielichu”.

To żadna sensacja, że w show-biznesie alkohol leje się litrami. Gwiazdy piją, żeby pokonać tremę, zrzucić napięcie, pokonać stres, zanurzyć się w sen albo zwyczajnie poprawić sobie nastrój.

Bywanie na bankietach i towarzyskich imprezach, na których nigdy nie brakuje trunków, jest z punktu widzenia kariery tak samo ważne jak nagranie płyty, koncerty lub role w kolejnych filmach. Tam można spotkać bogatych sponsorów, reżyserów, producentów filmowych i muzycznych.

To nie powinno się wydarzyć!

Reklama

Alkohol – jak wszystko – jest dla ludzi. Grunt to umieć zachować umiar i we właściwym momencie... wezwać taksówkę, zamiast siadać za kierownicą.

Niestety, gwiazdy show-biznesu, z których często biorą przykład miliony fanów, regularnie są zatrzymywane przez policję drogową za jazdę autem „pod wpływem”. Wiek, płeć ani doświadczenie życiowe nie mają znaczenia.

58-letni gwiazdor Klanu Tomasz Stockinger i dziewiętnastoletnia piosenkarka Ewa Farna jadąc po alkoholu, rozbili samochody. Farna zdaniem policji miała naprawdę wielkie szczęście, że nie skończyło się to dla niej tragicznie. Uratowały ją zapięte pasy i solidne auto, które chociaż uległo zniszczeniu w wypadku, nie zmiażdżyło kierowcy.

Stockinger natomiast miał fart, że nic poważnego nie stało się kierowcy auta, w które aktor uderzył. Ofiara trafiła do szpitala, ale z lekkimi obrażeniami została wypisana do domu.

Publicznie napiętnowani

Przyłapane na jeździe „na gazie” gwiazdy spotyka nie jedna kara. Mandat, utrata prawa jazdy i proces sądowy nie zamykają sprawy. Gdy aferę wywęszą media, „grzesznik” jest publicznie piętnowany. Za złą sławą idzie utrata sympatii wielbicieli którzy krytykują takie zachowanie idoli i nierzadko odwracają się od nich.

Niektórym z wielkim wysiłkiem udaje się odbudować pozytywny wizerunek. Innych spotyka załamanie kariery – tak było m.in. w przypadku amerykańskiej celebrytki Paris Hilton, aktorki Lindsay Lohan i modelki Ilony Felicjańskiej, które opuścili nie tylko fani, ale też sponsorzy i reklamodawcy.

Renata Dancewicz: Przejażdżka po winie

Niedawno podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymano aktorkę Renatę Dancewicz (44). Policja stwierdziła, że gwiazda jest nietrzeźwa. Zabrano ją na komisariat.

Miała podobno we krwi 0,4 promila alkoholu. Straciła prawo jazdy na pół roku, ukarano ją też mandatem 800 złotych. Przed zatrzymaniem aktorka piła wino do obiadu z kolegą z serialu Na Wspólnej, Zbigniewem Stryjem. Jechała z nim odebrać syna z parku rozrywki w Warszawie.

Borys Szyc: Nocny rajd

Po alkoholu aktor wracał autem do domu z imprezy. Borys Szyc (34) został wówczas zatrzymany przez policję. Sąd odebrał gwiazdorowi serialu Przepis na życie prawo jazdy na dwa lata i skazał go na grzywnę 4,5 tysiąca złotych. Aktor miał we krwi 0,7 promila alkoholu.

Ewa Farna: Cudem wyszła z tego cało!

Na mocy wyroku czeskiego sądu piosenkarka Ewa Farna straciła prawo jazdy na dwa lata i zapłaciła grzywnę (w złotówkach – sześć tysięcy). Mając we krwi około 1 promila, zasnęła za kierownicą i rozbiła się. Patrząc na zdjęcie jej zniszczonego auta, nie mamy wątpliwości, że gwiazda miała fart...

Katarzyna Figura: Recydywistka!

W Polsce aktorka na pół roku straciła prawo jazdy za jazdę autem po alkoholu. Później Katarzynę Figurę (51) za to samo zatrzymała amerykańska policja. W dodatku wiozła wtedy córki. Z aresztu wyszła za kaucją. Grożą jej wysoka grzywna i cztery lata więzienia.

Tomasz Stockinger: Hamował z dwoma promilami

Rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 10 tysięcy złotych grzywny dostał Tomasz Stockinger za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Mając ponad dwa promile, wjechał w inne auto.

Ilona Felicjańska: Po pijanemu rozbiła trzy auta

Za rozbicie trzech aut Ilonę Felicjańską (40) – miała 2,3 promila we krwi – sąd skazał na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, musiała też wpłacić tysiąc złotych na Centrum Zdrowia Dziecka. Później modelka przyznała się do uzależnienia od alkoholu.

Najsłynniejsi hollywoodzcy kierowcy „na gazie”

Paris Hilton

Za jazdę pod wpływem alkoholu Paris Hilton (32) dostała grzywnę, trzy lata dozoru policyjnego i zawieszenie prawa jazdy na ten czas. Mimo zakazu siadła za kierownicą, spowodowała stłuczkę i została skazana na 45 dni więzienia. Przeszła też przymusowy odwyk.

Mel Gibson

Dwa razy odebrano mu prawo jazdy za jazdę po pijanemu. Poza tym Mel Gibson (57) dostał za to trzy lata dozoru policyjnego i grzywnę 1,3 tysiąca dolarów. Musiał też przez rok chodzić na spotkania grupy anonimowych alkoholików.

Lindsay Lohan

Aktorkę Lindsay Lohan (26) właśnie skazano na trzy miesiące przymusowego leczenia w zamkniętej klinice odwykowej za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd uznał jej chorobę alkoholową za okoliczność łagodzącą i nie odwiesił 90 dni więzienia za wcześniejszy wypadek spowodowany po pijanemu.

Twoje Imperium

Zobacz również

  • To ona, obok takich sław jak: Meryl Streep, Isabelle Huppert i Emmy Stone, triumfowała podczas tegorocznej gali rozdania Złotych Globów. Statuetkę zdobyła za rolę w dramacie „Fences”. W przypadku... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.