Reklama
  • Poniedziałek, 20 marca 2017 (08:05)

    Fred Savage - Kevin z „Cudownych lat”

Rola dorastającego Kevina przyniosła mu ogromną popularność. Nakręcono 115 odcinków serialu.

O powieść o życiu typowej amerykańskiej rodziny z przedmieścia z punktu widzenia dorastającego chłopca Kevina. „Cudowne lata” podbiły serca nie tylko widowni za oceanem. W Polsce przez pierwszą połowę lat 90. serial przyciągał przed telewizory całe rodziny.

Reklama

Fred Savage, który przygodę z „Cudownymi latami” rozpoczął w wieku 12 lat, był najmłodszym w historii aktorem nominowanym za główną rolę męską do prestiżowej nagrody Emmy. Dziś ma 40 lat. Nadal gra, ale rzadko, bo w Hollywood woli realizować się jako reżyser i producent.

Ankieta personalna

Fredrick Aaron Savage urodził się w Chicago jako najstarszy z trojga pociech gospodyni domowej Joanne Savage oraz brokera i konsultanta w branży handlu nieruchomościami przemysłowymi Lewisa Savage. Jego dwa lata młodsza siostra, Kala Savage, także przez lata występowała w filmach i serialach, ale ostatnio skupiła się na swojej innej pasji – muzyce.

Cztery lata młodszy brat Ben natomiast całkiem zapracowanym aktorem jest do dziś. Dziadkowie Freda byli emigrantami z Polski, Ukrainy, Niemiec i Łotwy. Został wychowany zgodnie z zasadami judaizmu reformowanego. Wczesne dzieciństwo spędził w Glencoe w stanie Illinois, ale gdy zaczął odnosić sukcesy w branży filmowej, jego rodzice podjęli decyzję o przeprowadzce całej rodziny do Los Angeles.

Ma dyplom z literatury angielskiej

Mimo kariery aktorskiej, nie zaniedbał edukacji. Po ukończeniu prywatnego liceum Brentwood School w Los Angeles, kontynuował naukę na Uniwersytecie Stanford. W 1999 r. odebrał dyplom z literatury angielskiej. W trakcie studiów był członkiem bractwa Sigma Alpha Epsilon.

Żona Jennifer, córka i synowie

Z obecną żoną Jennifer Lynn Stone w dzieciństwie mieszkali po sąsiedzku. „Poślubiłem koleżankę z piaskownicy” – śmieje się Fred. Gdy aktor przeprowadził się do Los Angeles, nie utrzymywali kontaktu. Spotkali się 11 lat później. Jennifer, wówczas już agentka nieruchomości, przyjechała w interesach do Kalifornii.

Znajomi namówili ją, by poszła z nimi na przyjęcie urodzinowe aktora. To było wyjątkowe spotkanie po latach. Niedługo potem Fred podarował ukochanej pierścionek zaręczynowy z 5-karatowym szafirem, projektu Neil Lane Jewelers. Pobrali się w 2004 roku. Ceremonia odbyła się w pięknej restauracji L’Orangerie w Los Angeles. Mają troje dzieci: 6-letnią Lily, 8-letniego Olivera i 4-letniego Auggie.

RB

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Oboje pochodzą z rodzin wielodzietnych. Dlatego, kiedy dwa lata temu wzięli ślub, szybko stało się jasne, że powiększenie rodziny to kwestia czasu. I w styczniu żona Tomasza Schuchardta (31) –... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.