Reklama
  • Środa, 8 marca 2017 (15:05)

    Ewa Błaszczyk. Nadzieja

Wiele przeszła, ale dzięki temu stała się jeszcze silniejsza. Ta siła jest jej potrzebna do walki o marzenia, które innym dają szansę na życie.

W grudniu minęły cztery lata od oficjalnego otwarcia Kliniki Neurorehabilitacyjnej „Budzik”, którą Ewa Błaszczyk (61) stworzyła dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Tym, którzy wątpili w sens jej działania, pani Ewa udowodniła, że nie ma rzeczy niemożliwych. Że nie można się poddawać.

Klinika, o której powstanie aktorka walczyła dziesięć długich lat, do tej pory wybudziła ze śpiączki 31 małych pacjentów, a wkrótce spodziewane są kolejne wybudzenia. To osobisty sukces pani Ewy i fundacji „Akogo?”, którą gwiazda założyła z księdzem Wojciechem Drozdowiczem w 2002 r.

Reklama

Pani Ewa znana jest z tego, że wciąż wytycza sobie nowe cele. Widząc, jak pacjenci powracają do życia, jak po poważnych urazach odzyskują mowę i przesyłają uśmiechy, pomyślała o pomocy kolejnym chorym, tym razem w wieku dojrzałym. Taka terapia otwiera im szansę na normalne życie. W grudniu w Olsztynie otwarto klinikę Budzik dla Dorosłych, która działa we współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym.

Daje ona nadzieję dorosłym w śpiączce, których liczba, niestety, rośnie

Nie obyło się jednak bez problemów. By klinika mogła rozwinąć swoją działalność, potrzebna jest umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia, a ta – choć to już styczeń – wciąż nie została podpisana. – Nie wiem, kiedy kontrakt zostanie podpisany, nie mam na to wpływu, takie są procedury. Budzik dla dzieci otworzyliśmy w grudniu, a kontrakt podpisaliśmy dopiero w lipcu. Nauczeni doświadczeniem, cierpliwie czekamy – aktorka przekonuje, że nie traci optymizmu.

Z fundacją „Akogo?” pani Ewa planuje kolejne projekty. Chce otworzyć Budzik dla Dorosłych w Warszawie. – Na pewno nie uda się w tym roku, nie mamy nawet jeszcze lokalizacji. Na razie trzeba doprowadzić do końca sprawę Budzika w Olsztynie. To teraz jest najważniejsze – mówi nam aktorka. I na pewno dopnie swego. Jej energia i determinacja niosą dobroć, której tak potrzebujemy.

BL

Świat & Ludzie

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.