Reklama
  • Poniedziałek, 14 marca 2016 (13:05)

    Beren Saat. Wciąż pamięta o tragedii sprzed lat

Jest jedną z najlepiej zarabiających kobiet w Turcji. Jej kariera to pasmo sukcesów. Mało kto jednak wie, że życie Beren Saat jest naznaczone tragedią. Doszło do niej, gdy aktorka miała zaledwie 20 lat.

Matka nie chciała, by Beren grała w serialach. Uważała, że jedna gwiazda w rodzinie wystarczy. Ojciec dziewczyny, Hüseyin Avni Saat, znany piłkarz, nieustająco skupiał na sobie uwagę mediów. Nastolatkę coś jednak ciągnęło w stronę fleszy i obiektywów. Jej chłopak, Efe Güray, namówił ją do udziału w teleturnieju dla młodych talentów.

Reklama

– Pamiętam, jak mówił: „Spróbuj, co masz do stracenia?” – wspomina Beren Saat. – To był cały Efe. Wspierał mnie zawsze, na każdym kroku. Gdyby nie on, nie zdecydowałabym się wtedy zaryzykować.

Choć nie wygrała, zwrócił na nią uwagę jeden z producentów. Dostała pierwsze oferty ról. Zaczęli z ukochanym snuć plany na przyszłość… I wtedy nagle cały świat Beren rozleciał się na kawałki.

Był 17 lipca 2004 roku. Około godziny 23 samochód, którym Güray jechał razem z kolegą, uderzył z olbrzymią siłą w słup telegraficzny. Brat Beren, Cem, zadzwonił do niej w środku nocy z wiadomością: Efe miał wypadek. Jest w ciężkim stanie.

– Nie pamiętam, jak dotarłam do szpitala – zwierza się aktorka. – Błagałam lekarzy, żeby pozwolili mi go zobaczyć po raz ostatni. Modliłam się strasznie długo. Ale to nic nie pomogło… Efe Güray zmarł wskutek obrażeń odniesionych w wypadku. Miał 19 lat.

– Tamtego wieczora pożegnaliśmy się, położyłam się spać, a parę godzin później ujrzałam go w kostnicy – opowiada Beren. Po tym ciosie na długo uciekła w pracę, nie była w stanie spotykać się z ludźmi.

Aż wreszcie w 2012 poznała piosenkarza Kenana Doğulu. Ujął ją swoim radosnym usposobieniem i poczuciem humoru. Dwa lata później pobrali się w Los Angeles – ona miała na sobie suknię za 7500 dolarów, on zaś założył… trampki do garnituru. Nigdy jednak nie zapomniała o Efem.

– On był miłością mojego życia – powiedziała kiedyś. Te słowa są wciąż aktualne?

KLC

Kurier TV
Więcej na temat:Los Angeles | EFE | Nie | matka | Matka | SPR

Zobacz również

  • Kiedy przegrała proces z Maciejem Ślesickim, producentem „Szpilek na Giewoncie”, jej zawodowa przyszłość nie wyglądała najlepiej. Przypomnijmy. Po nakręceniu 3. sezonu Magdalena Schejbal w... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.