Reklama
  • Środa, 19 kwietnia (11:00)

    Anita Werner. Na tym trzeba się znać

– Dziennikarstwo przyszło później. Wcześniej miałam inklinacje do artystycznych zawodów – mówi Anita Werner.

Specjalistka od trudnych tematów – dziennikarka już nie raz udowodniła, że w pełni zasługuje na tę opinię, ale też nie zamierza spocząć na laurach. – Nie wierzę w przypadki. Wszystko dzieje się po coś. Rzecz w tym, by to dostrzec i wykorzystać – tłumaczy swoją motywację.

Po sporym sukcesie „Miss więzienia” – filmu dokumentalnego, za który otrzymała nagrodę MediaTory w kategorii Inicjator – teraz zamierza zająć się kolejnym tego typu projektem. Prezenterka wybiera się do Peru, by porozmawiać z kobietami odbitymi z rąk partyzantów z tzw. Świetlistego Szlaku. Niektóre z porwanych były przetrzymywane w dżungli przez niemal trzy dekady i zmuszane do niewolniczej pracy na plantacjach. Wiele z nich urodziło w tym czasie dzieci – poczęte w wyniku gwałtów.

Reklama

Anita Werner będzie pierwszą dziennikarką, której ocalone zdecydowały się opowiedzieć o swoim życiu. Znając jej sumienność, dociekliwość i war sztat, spodziewamy się wstrząsającego dokumentu. Pracując nad filmami, dziennikarka realizuje również swoje inne pasje. – Dużo podróżuję, staram się zwiedzać świat, poznawać odmienne kultury, rozmawiać z ludźmi. Jak gdzieś jestem, lubię się „zgubić” tylko po to, by wtopić się w tłum i sprawdzić, jak żyją lokalni mieszkańcy – wyjaśnia.

Kurier TV

Zobacz również

  • Będę miał wnusię! – zdradza „Dobremu Tygodniowi” Zbigniew Buczkowski (65). I dodaje, że dziecka spodziewa się wraz z żoną jego syn Michał. Aktor będzie wprawdzie dziadkiem po raz czwarty, ale jak... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.